„Baltic Chain Tour“ lenktynėse – penki „Klaipėdos“ dviratininkai

Ketvirtadienį Estijos sostinėje Taline prasidėjo aštuntosios daugiadienės dviračių lenktynės „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija). Jose dalyvauja penki „Klaipėdos“ jaunimo (iki 23 metų) komandos nariai: Justas Beniušis, Rojus Adomaitis, Mantas Januškevičius, Alanas Marcinkėnas atstovauja Lietuvos rinktinei, kurią į priekį veda Ramūnas Navardauskas, o Kasparas Punkrys – „Top Team“ ekipai.

Prologą laimėjo daugkartinis Estijos čempionas Gert Joeaar. Jis 4,6 km distanciją įveikė per 5 min. 51 sek. (vid. greitis – 47,154 km/h). Antrą vietą užėmė R. Navardauskas (+2 sek.). J. Beniušis (+21 sek.) užėmė 19-ą, o R. Adomaitis (+21 sek.) – 21-ą vietas.

Jaunimo įskaitoje J. Beniušis tarp 46 klasifikuotų dviratininkų yra šeštas, o R. Adomaitis – septintas.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė po prologo užimė antrą vietą.

Lenktynes, kurios baigsis sekmadienį Vilniuje, pradėjo 112 dviratininkų iš 16 šalių (19 komandų iš 14 šalių).

Pirmasis etapas (152,3 km) penktadienį prasidės ir baigsis Taline. Startas – 11.00 val. Antrasis etapas (155 km) vyks Latvijoje – dviratininkai važiuos iš Valmieros į Siguldą, o trečiasis etapas (160 km) sekmadienį bus surengtas Lietuvoje. Paskutinę varžybų dieną dviratininkai 10.00 val. startuos Panevėžyje, prie „Cido“ arenos, o po to važiuos į Vilnių. Tarpiniai sprinto finišai bus Taujėnuose, Ukmergėje ir Širvintose. Finišas – sostinės Upės gatvėje, prie „Forum Palace“, apie 14.00 val.

Pirmasis etapas bus tiesiogiai transliuojamas oficialioje varžybų interneto svetainėje www.balticchaintour.com, o per antrąjį ir trečiąjį etapus vyks tiesioginė tekstinė transliacija.