Daugiadienės lenktynės Lenkijoje: Justas Beniušis – 30-uke, o tarp jaunimo – 14-as

Balandžio 13-15 dienomis „Klaipėdos“ jaunimo dviračių komanda dalyvavo savo pirmosiose sezono daugiadienėse lenktynėse. Lenkijoje vykusių 33-iųjų lenktynių „Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour“ finišą pasiekė visi šeši „Klaipėdos“ atstovai, o aukščiausiai pakilo Justas Beniušis. Jis bendrojoje įskaitoje užėmė 26-ą vietą. Justas jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje tarp 76 klasifikuotų dviratininkų buvo 14-as.

Lenktynes, kurias sudarė keturi etapai (iš viso – 405,4 km), laimėjo šių metų pasaulio treko daugiakovės čempionas Lenkijos rinktinės narys Szymon Sajnok – 8 val. 57 min. 39 sek. J. Beniušis nuo jo atsiliko 2 min. 32 sek.

Romas Zubrickas (+4.09) užėmė 43-ią, Rojus Adomaitis (+4.27) – 52-ą, Mantas Januškevičius (+5.06) – 63-ią, Kazimieras Ramonas (+5.44) – 76-ą, o Ignas Mikalajūnas (+6.37) – 85-ą vietas.

Lenktynėse dalyvavo 118 dviratininkų iš 5 šalių (Latvijos, Lietuvos, Ukrainos, Vokietijos, Lenkijos) ir 18 komandų. Klasifikuoti 108 dviratininkai.

Jaunimo iki 21 metų įskaitoje R. Zubrickas tarp 56 klasifikuotų dviratininkų buvo 11-as, o R. Adomaitis – 16-as.

Komandų įskaitoje pirmą vietą iškovojo Lenkijos rinktinė. „Klaipėda“ užėmė 11-ą vietą.

„Griūčių neišvengėm, bet džiaugiuosi, kad visa komanda sugebėjo baigti pirmąsias šių metų daugiadienes lenktynes“, – sakė „Klaipėdos“ treneris Artūras Šiugždinis.

Ketvirtąjį etapą sekmadienį laimėjo Lenkijos rinktinės narys Alan Banaszek. Jis 162 km nuvažiavo per 3 val. 41 min. 1 sek. (vid. greitis – 43,979 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-86 vietas užėmusiems dviratininkams. J. Beniušiui atiteko 25-a, R. Zubrickui – 29-a, o M. Januškevičiusi – 31-a vietos.

IV ETAPO FINIŠAS

Anot A. Šiugždinio, lenktynių pradžioje atitrūko septyni dviratininkai, o po 20 km nuo pagrindinės grupės pabėgo keturi lenktynių dalyviai, tarp jų ir J. Beniušis. Šias grupeles ilgą laiką skyrė apie pusantros minutės, o pirmos grupelės persvara prieš pagrindinę grupę buvo pasiekusi 7 minutes. Antroji grupelė atskirai išsilaikė net 110 km. J. Beniušį ir dar tris dviratininkus pagrindinė grupė pavijo iki finišo likus 30 km, o lyderiai buvo pagauti iki finišo likus porai kilometrų.

Pirmajame etape (111,1 km) J. Beniušis buvo 26-as, o antrajame (14,2 km) – 28-as. Trečiajame etape (118,1 km) M. Januškevičius užėmė 21-ą vietą.

„Klaipėdos“ komanda balandžio 22 dieną dalyvaus „Lietuvos plento taurės“ varžybų pirmajame etape Baisogaloje (Radviliškio raj.), o balandžio 28 – gegužės 3 dienomis – į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalendorių įtrauktose daugiadienėse jaunimo lenktynėse „Carpathian Couriers Race“ Vengrijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje.