• Lietuvos

Naujienos

Europos čempionatas klaipėdiečiams susiklostė nesėkmingai

Rugpjūčio 2-6 dienomis Herninge (Danija) vykusiame Europos dviračių plento čempionate tarp 18-os Lietuvos atstovų buvo ir trys „Klaipėdos“ komandos dviratininkai – Rojus Adomaitis, Romas Zubrickas bei Denas Masiulis.

„Pasirodėme nesėkmingai. Nepademonstravome to, ką galėjome, – pažymėjo Lietuvos jaunių vaikinų rinktinės ir „Klaipėdos“ komandos treneris Artūras Šiugždinis. – Jaunių grupinėse lenktynėse mūsų dviratininkus stabdė griūtys, Rojus jaunimo grupinėse lenktynėse pradūrė padangą, o pavienio starto lenktynėse šlapioje trasoje griuvo”.

© Dario Belingheri/BettiniPhoto

Jaunių pavienio starto lenktynėse D. Masiulis pranoko 18-a varžovų ir užėmė 34-ą vietą. Pernai Europos pirmenybėse Prancūzijoje jis tarp 54-ių dalyvių buvo 45-as. „Denas pasirodė patenkinamai. Jeigu jis būtų „įvažiavęs“ į 20-uką, pasirodymą būtų galima vertinti gerai“, – sakė A. Šiugždinis.

  

   

R. Adomaitis Europos plento čempionate jėgas išbandė trečią kartą. „Atsižvelgiant į šių metų trasų profilius, galima sakyti, kad jos man buvo palankios – jokių ilgų kalniukų ar kalnų, pasikartojančių kiekviename rate. Žinoma, šįkart buvo daug mūsų „draugo“ vėjo, siaurų kelių bei velniškai permainingų Danijos orų“, – viename socialinių tinklų komentavo R. Adomaitis.

© Dario Belingheri/BettiniPhoto

Anot 18-mečio dviratininko, per pavienio starto lenktynes nedžiugino ne tik oro sąlygos (lietus, smarkus vėjas), bet ir savijauta. „Nesugebėjau “ištaškyti” savęs. Negana to, kad „nėjo koja“, dar paskutiniame posūkyje, likus kilometrui iki finišo, neapskaičiavau greičio ir trajektorijos. Ir tada jau turbūt nutuokiate, kas nutiko“, – pasakojo R. Adomaitis.

Po mažiau nei dviejų parų R. Adomaitis su Venantu Lašiniu („Staki – Technorama“) dalyvavo grupinėse lenktynėse.

Klaipėdietis teigė, kad jautėsi gana gerai, bet jį, iki finišo likus apie 100 km, sustabdė prakiurusi galinio rato padanga. Sugrįžti į pagrindinę grupę Rojui nebepavyko.

© Dario Belingheri/BettiniPhoto

„Klaipėdos“ komandos dviratininkų rezultatai Europos čempionate:

Jaunių vaikinių pavienio starto lenktynės (31,5 km; 52 dalyviai). Denas Masiulis – 34 vieta;

Jaunimo (iki 23-ejų metų) vaikinų pavienio starto lenktynės (31,5 km; 51 dalyvis). Rojus Adomaitis – 47 vieta;

Jaunių vaikinų grupinės lenktynės (120,6 km; 151 dalyvis) – Romas Zubrickas ir Denas Masiulis nefinišavo;

Jaunimo (iki 23-ejų metų) vaikinų grupinės lenktynės (160,8 km; 155 dalyviai) – Rojus Adomaitis nefinišavo.