• Lietuvos

Naujienos

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME UŽ PARAMĄ IR TARIAME „IKI PASIMATYMO“

„Klaipėdos“ dviračių komanda, kurios didžiąją dalį šiemet sudarė jaunimo (iki 23 metų) grupės dviratininkai, dėkoja 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skyrusiems ekipos draugams bei gerbėjams. Šiemet ši parama buvo didžiausia per visą komandos gyvavimo istoriją – gauta 4400 eurų. Kadangi komanda stabdo savo veiklą, tai šie pinigai bus skirti jaunųjų Klaipėdos dviratininkų rengimui. 

„Klaipėdos“ komanda prieš 2020 metų sezoną.

„Esame labai dėkingi visiems, skyrusiems paramą mūsų komandai, kuri, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, šiemet nustoja egzistuoti. Gauta parama bus skirta jaunųjų dviratininkų ugdymui. Taip pat nuoširdžiai dėkojame Klaipėdos „Viesulo“ sporto centrui,  komandos rėmėjams ir  visiems, prisidėjusiems prie komandos gyvavimo. Kai užauginsime naują kartą, tada ir galėsime pasvarstyti apie jaunimo komandos atkūrimą“, – sakė „Klaipėdos“ vadovas Vaclovas Šiugždinis. Anot, jo didžiausias „Klaipėdos“ komandos nuopelnas – svarus indėlis į kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. UCI reitingo taškus, kurie buvo įskaityti Lietuvai olimpinėje atrankoje, pelnė keturi „Klaipėdos“ nariai: Venantas Lašinis, Rojus Adomaitis, Justas Beniušis ir Mantas Januškevičius

Vaclovas Šiugždinis ir „Klaipėdos“ komanda 2018 metų Lietuvos plento čempionate. Foto: Tomas Gaubys

„Klaipėdos“ komanda buvo įkurta 2016 metų pabaigoje. Pirmąjį sezoną ekipą sudarė 10 klaipėdiečių, o vėliau komandai atstovavo ne vien uostamiesčio dviratininkai. Klaipėdiečiai garsino Klaipėdą ir Lietuvą varžybose Baltarusijoje, Belgijoje, Čekijoje, Estijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Turkijoje, ir Vengrijoje. Komandos nariai atstovavo šaliai pasaulio ir Europos čempionatuose.

Treneris Artūras Šiugždinis. Foto: Tomas Gaubys

Per keturis sezonus „Klaipėdos“ dviratininkai jaunių, jaunimo ir elito grupėse iškovojo net 25 šalies čempionatų medalius: 7 aukso, 10 sidabro ir 8 bronzos. Šiemet Lietuvos plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse „Klaipėdos“ atstovai užėmė 1-8 vietas!

Venantas Lašinis, Justas Beniušis ir Rojus Adomaitis 2019 metų Lietuvos plento čempionate. Foto: Tomas Gaubys

„Šiuo metu situacija pasikeitė. Trys „Klaipėdos“ dviratininkai išvyksta į užsienį: V. Lašinis ir J. Beniušis – į Belgiją, o Denas Masiulis – į Prancūziją. Norint išlaikyti komandą, reikėtų ir kitokių Lietuvos dviračių sporto federacijos sprendimų“, – teigė V. Šiugždinis.