Penki „Klaipėdos“ nariai atstovavo šalies rinktinėms

Sekmadienį Belgijoje vykusių dviračių varžybų „Gentas – Vevelgemas“ lenktynėse jėgas išbandė penki „Klaipėdos“ komandos nariai. Jie atstovavo Lietuvos jaunių (iki 19 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) rinktinėms.

Jaunių lenktynes laimėjo danas Ludvigas Antonas Wackeris. Jis 128,4 km nuvažiavo per 3 val. 9 min. 2 sek. (vid. greitis – 40,63 km/h).

Iš šešių lietuvių aukščiausią vietą užėmė Romas Zubrickas. „Klaipėdos“ ekipos narys finišavo 81-as (+4.31). Kitas klaipėdietis Zigmas Derkintis tarp klasifikuotų dviratininkų nepateko.

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) rinktinė.

„Per lenktynes buvo labai daug dviratininkų griūčių. Laimei, pavyko išvengti sunkių traumų. Po tų griūčių tekdavo vytis grupę ir papildomai eikvoti jėgas. Romas Zubrickas su Kęstučiu Vaitaičiu į trečią iš penkių kalnų užvažiavo su grupe, o kylant į ketvirtą, kaip iki finišo buvo likę 35 km., atsiliko“, – pasakojo Lietuvos jaunių rinktinės ir „Klaipėdos“ komandos treneris Artūras Šiugždinis.

Tai buvo pirmos Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) jaunių vaikinų Tautų taurės varžybų lenktynės. Iš 149 startavusių dviratininkių finišavo 90.

Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) rinktinė.

Jaunimo lenktynes (185 km) laimėjo britas Jacobas Hennessy – 4 val. 22 min. 55 sek. (vid. greitis – 42,219 km/h).

Lietuvos rinktinei atstovavę „Klaipėdos“ komandos nariai Rojus Adomaitis, Arvydas Birenis ir Justas Beniušis nefinišavo.

Iš 147 startavusių dviratininkų klasifikuoti 99.

Tai buvo pirmos UCI jaunimo vaikinų Tautų taurės varžybų lenktynės.