Rojui Adomaičiui išlipti iš duobės padėjo pergalė

„Klaipėdos“ jaunimo (iki 23 metų) dviračių komandos kapitonas Rojus Adomaitis sezoną baigė pergale. Lietuvos jaunimo čempionas praėjusį sekmadienį nugalėjo „Lietuvos plento taurės“ varžybų paskutiniame, aštuntajame, etape. 19-metis dviratininkas džiaugiasi, kad pavyko išlipti iš duobės.

„Sezoną vertinu neblogai. Džiaugiuosi, kad pavyko tapti Lietuvos jaunimo čempionu. Tai pergalė, kurios labai reikėjo, – pažymėjo R. Adomaitis. – 2017-ieji man buvo visiška duobė – labai nesisekė, nors prieš sezoną labai daug dirbau. Tad šį sezoną pradėjau lydimas šiokios tokios psichologinės traumelės. Bet po pergalės Lietuvos čempionate viskas sužibo auksu – pasikeitė nuotaika, sugrįžo motyvacija, pasijaučiau gerokai tvirčiau. Tada supratau, kad viskas įmanoma, o jau buvau nuleidęs galvą: maniau, kad esu niekam tikęs, nieko nebegaliu, svarsčiau, ar iš viso verta sportuoti. Bet tai atsitinka kiekvienam sportininkui. Vieni atlaiko tuos lūžius ir eina toliau, o kiti tiesiog pasiduoda ir viskas būna baigta. Stengiausi, kiek galėjau, ir man pavyko.

R. Adomaitis birželį Gargžduose ir jų apylinkėse vykusio Lietuvos plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse (182,4 km) finišavo ketvirtas, o jaunimo įskaitoje iškovojo pirmą vietą. Rojus į priekį praleido tik didelę patirtį sukaupusius Gediminą Bagdoną, Ramūną Navardauską bei Evaldą Šiškevičių.

R. Adomaitis šiemet tarptautinėse lenktynėse, įtrauktose į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalendorių, septynis kartus užėmė vietas pirmajame 20-uke. Klaipėdietis rugsėjo pabaigoje Turkijoje vykusių daugiadienių lenktynių „Tour of Black Sea“ antrajame etape finišavo dešimtas, o sezoną baigė pergale Plateliuose (Plungės raj.) surengtame „Lietuvos plento taurės“ etape. Rojus šį sezoną lenktynėse Belgijoje iškovojo dvi prizines vietas, o į pirmąjį dešimtuką pateko keturis kartus.

R. Adomaitis pasidžiaugė, kad šiemet jis daug kartų galėjo pasitreniruoti kartu su elitinėms Prancūzijos ir Bahreino komandoms atstovaujančiais G. Bagdonu ir R. Navardausku. Su pastartuoju dviratininku „Klaipėdos“ jaunimas dalyvavo keleriose daugiadienėse lenktynėse. „Tai –  neįkainojama patirtis“, – pabrėžė dvejus metus gyvuojančios „Klaipėdos“ komandos kapitonas.