Rojus Adomaitis Belgijoje pateko į Top-30

Balandžio 1-ąją, šeštadienį, Belgijoje vykusiose 13-ose dviračių lenktynėse „Grand Prix Claudy Sohet“ 18-metis „Klaipėdos“ komandos kapitonas Rojus Adomaitis užėmė 27-ą vietą.

© Edith Lebleu

Nugalėjo belgas Jordi Meeusas. Jis 108 km nuvažiavo per 2 val. 35 min. 18 sek. (vid. greitis – 42,03 km/h).

„Džiugu, kad savijauta kaskart gerėja. Jau pavyko sudalyvauti ir keliuose pabėgimuose, – sakė R. Adomaitis. – Šeštadienį teko lenktyniauti per lietų. Varžybų trasa buvo labai techniška su gana daug pakilimų. Įveikus paskutinį posūkį laukė apie 300 metrų ilgio ir 5-6 proc. statumo įkalnė. Iki finišo likus apie 150 metrų teko atleisti pedalus, nes varžovai prispaudė prie bortelių. Po to tęsiau sprintą, bet kovoti dėl vietos 20-uke nebepavyko.“

Beje, R. Adomaičio marškinėliai šeštadienio lenktynėse buvo pažymėti pirmuoju numeriu.

Lenktynėse dalyvavo 169 profesionalaus kontrakto neturintys dviratininkai ir jaunimo (iki 23 metų) grupės atstovai iš devynių šalių. Klasifikuoti 126 dviratininkai. Lenktynėse dar dalyvavo Justas Beniušis ir Arvydas Birenis.

REZULTATAI

Balandžio 2-ąją, sekmadienį, trys „Klaipėdos“ komandos nariai – Romas Zubrickas, Zigmas Derkintis ir Denas Masiulis atstovavo Lietuvos rinktinei Belgijoje vykusiose jaunių (iki 19 metų) lenktynėse „Ronde van Vlaanderen“ (127 km).

Nugalėjo olandas Maikelis Zijlaardas.

R. Zubrickas (+2.04) finišavo 77-as, o Z. Derkintis (+4.54) – 110-as. D. Masiulis ir kiti du Lietuvos rinktinės atstovai – Erikas Šidlauskas bei Kęstutis Vaitaitis nefinišavo.

Iš 196 startavusių dviratininkų klasifikuoti 142.