Rojus Adomaitis į priekį praleido tik Ramūną Navardauską

Šilalėje ir jos apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato asmeninėse lenktynėse puikiai pasirodę „Klaipėdos“ jaunimo (iki 23 metų) komandos atstovai nesumažino apsukų ir vyrų grupinėse lenktynėse. Jose trenerių Vaclovo ir Artūro Šiugždinių vadovaujami klaipėdiečiai iškovojo du medalius, o jaunimo įskaitoje užėmė 1-4 vietas.

Rojus Adomaitis ir Ramūnas Navardauskas. Foto: Tomas Gaubys

172 km lenktynėse pirmas finišo liniją kirto daugkartinis Lietuvos čempionas Ramūnas Navardauskas („Delko Marseille Provence“). Sidabro medalį iškovojo Rojus Adomaitis (+11 sek.), o bronzos – Venantas Lašinis (+1.18). Ketvirtas finišavo Darijus Džervus („Memel“, +5.08), penktas – asmeninių lenktynių čempionas Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“, +7.24), o šeštas – Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence“, +7.24). Septintą vietą užėmė Justas Beniušis, aštuntą – Mantas Januškevičius, 12-ą – Denas Masiulis, o 13-ą – Aristidas Kelmelis.

Jaunimo įskaitoje čempiono titulą apgynė R. Adomaitis, sidabrą iškovojo V. Lašinis (+1.07), o bronzą – J. Beniušis (+7.17). Ketvirtas klasifikuotas M. Januškevičius.

Asmeninių lenktynių jaunimo įskaitoje „Klaipėdos“ atstovai iškovojo 1-6 vietas. Beje, J. Beniušį nuo vyrų elito grupėje bronzos medalį pelniusio R. Navardausko skyrė 10,7 sek.

„Tai kol kas šiemet ir per visą karjerą vienos džiugiausių mano akimirkų. Džiaugiasi ir visa komanda. Po šių laimėjimų tiek man, tiek komandai bus dar didesnis stimulas važiuoti toliau ir parodyti dar geresnius rezultatus, – pažymėjo „Klaipėdos“ komandos kapitonas R. Adomaitis. – Neslėpsiu, kad tikėjomės aukštų vietų. Gyvuojame trečius metus ir jau pernai neblogai pasispyriojome prieš šalies dviračių sporto elitą. Tad šiemet tikėjomės pasirodyti dar geriau.“

Rojus Adomaitis. Foto: Tomas Gaubys

R. Adomaitis pasidžiaugė, kad grupinių lenktynių čempiono titulą susigrąžino R. Navardauskas. „Pirmajame rate pavyko įgyvendinti savo taktiką, o antrajame rate mūsų sumanymą „pavogė“ Ramūnas. Jis prie šoninio vėjo truktelėjo ir nuvažiavome dešimtiese. Trečiajame rate vėl susirinkome ir tada jau aš padariau tai, ką turėjau padaryti antrajame rate – atitrūkome keturiese. Iki finišo dar buvo likę daugiau nei pusė distancijos. Nors ir dirbome labai nepersistengdami, bet mums pavyko išlaikyti persvarą. Paskutiniame rate prasidėjo taktiniai žaidimai, bet viskas susiklostė taip, kaip ir turėjo būti – laimėjo stipriausias ir labiausiai patyręs, tas, kuriam labiausiai reikėjo šios pergalės. Džiaugiuosi Ramūno pergale. Jis tikrai jos nusipelnė. Tikėkimės, kad Ramūnas po šios pergalės grįš į dviračių sporto žvaigždyną“, – sakė vienas perspaktyviausių Lietuvos dviratininkų.

„Šiemet man jau pavyko laimėti dvejas lenktynes Belgijoje, V. Lašinis puikiai pasirodė daugiadienėse lenktynėse „Carpathian Couriers Race“ Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje – iškovota ketvirta vieta, labai geri rezultatai ir Lietuvos čempionate. Dabar laukia antra sezono pusė. Liepos 2-6 dienomis dalyvausime Lenkijoje rengiamose daugiadienėse „Solidarumo“ lenktynėse (UCI II kategorija). Bus ir kalnų, ir lygumų, bandysime kooperuotis ir parodyti kuo geresnį rezultatą. Po šių lenktynių kiek atsipūsime ir pradėsime rengtis rugpjūčio pradžioje vyksiančiam Europos čempionatui. Prieš tai turėtumėme startuoti dar vieneriose daugiadienėse lenktynėse Lenkijoje“, – sakė R. Adomaitis.