Rojus Adomaitis – Šiaulių lenktynių nugalėtojas!

Sekmadienį, liepos 28 dieną, surengto ketvirtojo Miestų taurės dviračių plento varžybų etapo – Šiaulių dviračių lenktynių – pagrindinėje distancijoje pergalę šventė Rojus Adomaitis. „Klaipėdos“ jaunimo (iki 23 metų) komandos kapitonas po finišo sprinto įveikė Kaišiadorių dviračių turo nugalėtoją latvį Kristapą Knopą (ZZK). Į pirmąjį dešimtuką pateko net keturi „Klaipėdos“ dviratininkai.

R. Adomaitis 98 km (14 ratų po 7 km) nuvažiavo per 2 val. 25 min. 34 sek. (vid. greitis – 40,4 km/h). Už pergalę Rojui atiteko 1000 eurų čekis. Trečias finišavo Eimantas Gudiškis („Colibri“, +31 sek.). Ketvirtas finišavo latvis Kristers Ansons („Amore & Vita – Prodir“, +31 sek.), o penktas – Aristidas Kelmelis (+31 sek.). Venantas Lašinis (+39 sek.) užėmė aštuntą, Denas Masiulis (+43 sek.) – devintą, Justas Beniušis (+43 sek.) – 12-ą, o Mantas Januškevičius (+1.37) – 20-ą vietas. Lenktynėse dar dalyvavo Rokas Kmieliauskas ir Laurynas Kuras. Aštuoni „Klaipėdos“ nariai, vadovaujami trenerių Artūro ir Vaclovo Šiugždinių, šiose varžybose atstovavo „Memel“ komandai, kuri komandų įskaitoje iškovojo pirmą vietą.

„Jau prieš lenktynes kalbėjome, kad kažkuris iš mūsų turi laimėti. Stengėmės laikytis numatytos taktikos. Daug kartų nuvažiuodavome ir vėl grįždavome į grupę. Dar neįpusėjus lenktynėms, susidarė lyderių grupelė, o, iki finišo likus dviem su puse rato, kai visi jau buvo atsikandę, su K. Knopu pabandėme atitrūkti ir mums pavyko įgyti saugią persvarą. Baigiantis lenktynėms, jaučiau, kad esu stipresnis už Latvijos dviratininką. Ėmiau sprintuoti, iki finišo likus maždaug 200 metrų, ir iškovojau pergalę. Labai džiaugiuosi ne tik ja ir premija, bet ir darniu komandos darbu. Buvo malonu važiuoti, nes vienas kitą supratome iš pusės žodžio“, – sakė R. Adomaitis.

Pagrindinės distancijos lenktynėse startavo 55 dviratininkai.

Beje, „Klaipėdos“ dviratininkai tik sekmadienį paryčiais grįžo iš daugiadienių varžybų „Dookola Mazowsza“ (UCI II kategorija) Lenkijoje ir jau 13.30 val. stovėjo prie starto linijos  Šiauliuose.

Paskutinis, penktasis, Miestų taurės varžybų etapas vyks rugsėjo 8 dieną Panevėžyje.