Romas Zubrickas Belgijoje šoktelėjo į penktą vietą!

Belgijoje vykstančiose 54-ose jaunių (17-18 metų) daugiadienėse dviračių lenktynėse „Sint-Martinusprijs Kontich“ Lietuvos rinktinei atstovaujantis „Klaipėdos“ komandos atstovas Romas Zubrickas po ketvirto etapo bendroje įskaitoje iš 19-os vietos pakilo į penktą. Lietuvos jaunių čempioną lenkia tik keturi varžovai iš gilias dviračių sporto tradicijas turinčių šalių: Vokietijos, Belgijos ir Prancūzijos.

© Tomas Gaubys

Sekmadienį buvo surengti du etapai. Trečiame etape – 11,7 km pavienio starto lenktynėse – R. Zubrickas buvo net ketvirtas. Jis nugalėtojui belgui Loran Cassaert (14 min. 43 sek.; vid. greitis – 47,701 km/h) pralaimėjo 20 sek. Antrą vietą užėmė belgas Yentl Bekaert (+7 sek.), o trečią – prancūzas Antoine Raugel (+18 sek.). Ketvirtą etapą laimėjo belgas Xander Geysels. Jis 110 km nuvažiavo per 2 val. 33 min. 3 sek. (vid. greitis – 43,12 km). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-11 vietas užėmusiems dviratininkams, tarp jų ir R. Zubrickui. Klaipėdietis finišo liniją kirto septintas. Beje, pirmame tarpiniame kalnų finiše Romas buvo trečias.

Lenktynėse, kurios įtrauktos į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalendorių, po keturių etapų pirmauja vokietis Kilian Steigner. Penktą vietą užimantis R. Zubrickas nuo jo atsilieka 12 sek. Antrą vietą užima belgas L. Cassaert (+3 sek.), trečią – kitas belgas Janre van Grieken (+6 sek.), o ketvirtą – prancūzas Antoine Raugel (+12 sek.).

Kitas „Klaipėdos“ komandos atstovas Denas Masiulis (+1.55) užima 53-ią poziciją.

Taškų klasifikacijoje R. Zubrickas užima taip pat penktą vietą.

Iš 163-ijų startavusių dviratininkų klasifikuoti 143-ys. Šeštadienį iš varžybų pasitraukė Alanas Marcinkėnas. Lietuvos jaunių rinktinei (vyr. treneris – Artūras Šiugždinis) šiose lenktynėse dar atstovauja Mantas Januškevičius, Kęstutis Vaitaitis ir Aristidas Kelmelis.

Lenktynės, kuriose dalyvauja 12-os šalių dviratininkai, baigiasi pirmadienį. Varžybų dalyviai penktame etape įveiks 125,1 km.

2005 metais šiose lenktynėse antrą vietą užėmė šiuo metu vienas geriausių pasaulio sprinterių vokietis Marcel Kittel, o 2006 metais visą prizininkų pakylą užėmė Lietuvos atstovai: pirmas buvo Marius Kukta, antras – Evaldas Šiškevičius, o trečias – Gediminas Kaupas.