• Lietuvos

Naujienos

„Šakiai Grand Prix“ lenktynėse – „Klaipėdos“ dominavimas

Birželio 6-7 dienomis Šakių apylinkėse surengtose pirmosiose 2020 metų „Lietuvos plento taurės“ varžybų lenktynėse „Šakiai Grand Prix 2020“ pagirtinai pasirodė „Klaipėdos“ dviratininkai: pirmajame divizione Justas Beniušis laimėjo prologą, pirmąjį etapą ir nugalėjo bendrojoje bei sprinto įskaitose, Rojus Adomaitis aktyviausio dviratininko įskaitoje iškovojo pirmą vietą, prologe buvo antras, o pirmajame etape ir bendrojoje įskaitoje – ketvirtas. Komandų įskaitoje nugalėjo „Klaipėdos”/„Viesulo SC“ ekipa. 

Justas Beniušis. Foto: Tomas Gaubys

J. Beniušis, kuris neseniai su komandos draugu Denu Masiuliu įveikė visą „Giro d’Italia“ lenktynių kilometražą (3600 km), bendrojoje įskaitoje antrą vietą užėmusį 2014 metų Latvijos čempioną Andrį Vosekalną („Evelo“) aplenkė 18 sek. Trečią vietą iškovojo Aivaras Mikutis („Šilalės SM/„Kvėdarna“, +20 sek.). Ketvirtą vietą užėmusį R. Adomaitį nuo nugalėtojo skyrė 1 min. 19 sek. Rokas Kmieliauskas („Klaipėda”/„Viesulo SC“, +1.45) užėmė septintą, o D. Masiulis (+2.09) – 11-ą vietas. 

Lenktynėse dalyvavo dar penki „Klaipėdos“ dviratininkai: Mantas Januškevičius, Venantas Lašinis, Gediminas Bagdonas, Aristidas Kelmelis ir Laurynas Kuras. Beje, Mantas, Aristidas ir Laurynas šiose lenktynėse atstovavo „Memel – Grizzly“ ekipai. 

Sprinto įskaitoje nugalėjęs J. Beniušis surinko 23 taškus. Antrą vietą užėmęs 2016 metų „Baltic Chain Tour“ nugalėtojas latvis Maris Bogdanovičs („Amore & Vita – Prodir“) pelnė 21 tašką. Trečioje vietoje – A. Vosekalns (18 tšk.). R. Adomaitis (15 tšk.) šioje klasifikacijoje buvo penktas. 

Aktyviausių dviratininkų įskaitos nugalėtojas R. Adomaitis pelnė 8 taškus. A. Vosekalns ir 2018 metų „Baltic Chain Tour“ nugalėtojas, UCI aukščiausiojo diviziono komandos „Trek – Segafredo“ atstovas latvis Emils Liepinš surinko po 5 taškus. Penktas klasifikuotas G. Bagdonas (3 tšk.). 

Komandų įskaitos prizininkai. Foto: Tomas Gaubys

Pirmajame divizione lenktyniavo 78 dviratininkai ir 6 dviratininkės. Varžybų dalyviai startavo ir finišavo 20 km nuo Šakių esančiuose Plokščiuose. 

„Mums šios lenktynės buvo kaip pirmas sezono startas pavasarį – nežinojome, kaip jausimės, ko trūksta, kur reikėjo pridėti. Panašiai jautėsi ir varžovai. Labai nudžiugino pirmos dienos rezultatai. Šeštadienį padarėme viską, ka turėjome padaryti: laimėjome abu etapus ir išsaugojome lyderio poziciją. Tik paskutinę dieną nepavyko laimėti etapo, bet išsaugojome pirmą vietą bendrojoje įskaitoje, nugalėjome sprinto ir aktyviausio dviratininko įskaitose. Manau, kad mums tai buvo labai sėkmingos varžybos“, – sakė J. Beniušis. 

2018 ir 2019 metų Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) asmeninių lenktynių čempiono pergalė buvo netikėta. „Po ilgos pertraukos buvo labai smagu lenktyniauti, o dar buvo atvykęs Ignatas Konovalovas ir galybė stiprių Latvijos dviratininkų. Smagu, kad buvo daug pajėgių varžovų ir dar pavyko juos aplenkti. Turėjome tikslą laimėti, bet niekas nemanė, kad tai galėsiu padaryti aš, nes „Giro“, kurį važiavome Lietuvoje, padarė savo. Tikėjomės, kad geriau seksis kitiems komandos nariams, bet prologas viską sudėliojo kitaip“, – teigė J. Beniušis. 

Prologe J. Beniušis 3,06 km nuvažiavo per 4 min. 25 sek. R. Adomaitis ir trečią vietą užėmęs E. Liepinš nugalėtojui pralaimėjo 7 sek. G. Bagdonas (+9 sek.) buvo penktas, o V. Lašinis (+12 sek.) – septintas. 

Pirmajame etape (53,7 km) J. Beniušis (1:42.02) finišo sprinte pranoko A. Vosekalną ir A. Mikutį (+3 sek.). Ketvirtas finišavo Justui padėjęs R. Adomaitis (+29 sek.). R. Kmieliauskas (+1.15) finišavo devintas, o D. Masiulis (+1.15) – dešimtas. 

Justo Beniušio pergalė pirmajame etape. Foto: Tomas Gaubys

Antrąjį etapą (86,29 km) laimėjo M. Bogdanovičs (1:57.39). J. Beniušis (+10 sek.) finišavo penktas, o R. Kmieliauskas (+10 sek.) – septintas. Prieš finišą dviratininkams reikėjo įveikti stačią įkalnę. 

„Paskutiniame etape iš mūsų turėjo finišuoti Rokas Kmieliauskas. Jį Gediminas Bagdonas gerai „išvežė“, bet įkalnės pradžioje jie nesuderino tolimesnių veiksmų ir buvo priversti sustoti, o aš kažkaip krapščiausi, bet iki podiumo gabaliuko pritrūko“, – antrojo etapo pabaigą komentavo J. Beniušis.