• Lietuvos

Naujienos

Venantas Lašinis daugiadienėse UCI lenktynėse – ketvirtas!

Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje vykusiose 36-osiose daugiadienėse jaunimo (iki 23 metų) dviračių lenktynėse „Carpathian Couriers Race“, kurios įtrauktos į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalendorių (II kategorija), sporto gerbėjus nudžiugino Venantas Lašinis. Lietuvos jaunimo rinktinės ir „Klaipėdos“ komandos narys iškovojo ketvirtą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.

Nugalėjo olandas Marijn van der Berg („Metec – TKH“). Jis pelnė 30 pasaulio reitingo taškų bei 1440 eurų premiją. Antrą vietą užėmė italas Giovanni Aleotti („Friuli“, +39 sek.), o trečią – olandas Meindert Weulink („Wielerploeg Groot Amsterdam“, +1.14). V. Lašinis, kuris po prologo ir keturių etapų buvo penktas, nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 36 sek. Venantą nuo prizinės vietos skyrė 22 sek. Rojus Adomaitis, Rokas Kmieliauskas ir Justas Beniušis paskutiniojo etapo nebaigė, o Denas Masiulis iš varžybų pasitraukė antrajame etape. Šie keturi Lietuvos jaunimo rinktinės nariai taip pat yra iš „Klaipėdos“ komandos. Iš viso klasifikuoti 48 dviratininkai.

V. Lašinis kalnų ir sprinto klasifikacijose užėmė antras vietas, o taškų klasifikacijoje liko septintas.

Paaskutinį, penktąjį, etapą laimėjo lenkas Stanislaw Aniolkowski („CCC Development Team“). Jis Vengrijoje 150 km iš Vesprėmo į Papą nuvažiavo per 3 val. 46 min. 31 sek. (vid. greitis – 39,732 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-4 vietas užėmusiems dviratininkams. V. Lašinis nuo nugalėtojo atsiliko 3 sek. 6-22 vietas užėmusius dviratininkus nuo nugalėtojo skyrė 59 sek.

 

V. Lašinis laimėjo pirmąjį ir trečiąjį tarpinius sprinto finišus (42 ir 112 km), o antrajame (58 km) buvo trečias. Už tai lietuvis pelnė septynias premijines sekundes. Tarpiniame kalnų finiše (131 km) Venantas užėmė trečią vietą.

„Netrukos po starto, esant labai stipriam šoniniui vėjui, pabėgome šešiese, vėliau prisijungė dar vienas sportininkas. Tarpiniuose finišuose laimėjau premijinių sekundžių. Iki finišo likus 25 km, į mūsų grupę peršoko dar du sportininkai. Daliai bėglių pritrūko jėgų, todėl iki finišo atvažiavome penkiese. Vienas lenkų komandos narys ilgą laiką nedirbo, todėl gerai finišavo. Mano tikslas buvo dirbti ir paskatinti dirbti visus. Likus kilometrui, pabandžiau pabėgti, tačiau nesėkmingai. Oras buvo labai prastas: pūtė stiprus vėjas, lijo, oro temperatūra siekė vos 4 laipsnius šilumos“, – www.ldsf.lt pasakojo V. Lašinis.

Lenktynes, kurias sudarė prologas ir penki etapai, pradėjo 118 dviratininkų iš 24-ių 12-os šalių komandų. Varžybose dalyvavo 9 nacionalinės jaunimo rinktinės, o prizų fondą sudarė 18,6 tūkst. eurų.

Nuotraukų autorius – Antanas Taučius

V ETAPO IR GALUTINIAI REZULTATAI