• Lietuvos

Naujienos

Venantas Lašinis lenktynėse Lenkijoje – penktas, o tarp jaunimo – pirmas

Antradienį Lodzėje (Lenkija) prasidėjo 30-osios daugiadienės „Solidarumo“ dviračių lenktynės (UCI II kategorija). Jose dalyvauja 19 komandų, tarp jų – ir „Klaipėdos“ jaunimo (iki 23 metų) ekipa. Po pirmojo etapo Venantas Lašinis bendrojoje įskaitoje užima penktą vietą. Jis užsivilko mėlynus marškinėlius, kurie skiriami jaunimo įskaitos lyderiui.

Venantas Lašinis. Foto: Tomas Gaubys

Pirmąjį etapą laimėjo olandas Arvid de Kleijn („Metec – TKH“). Jis 213,7 km nuvažiavo per 5 val. 8 min. 42 sek. (vid. greitis 41,535 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 96 dviratininkams. Rojus Adomaitis finišavo 26-as, Mantas Januškevičius – 50-as, o V. Lašinis – 53-ias. Šiose lenktynėse „Klaipėdai“ dar atstovauja Rokas Kmieliauskas, Aristidas Kelmelis ir Justas Beniušis.

V. Lašinis ir dar keturi dviratininkai dalyvavo dienos pabėgime. Didžiausia jų persvara siekė beveik 5 min. Iki finišo likus apie 30 km atakavo vokietis Immanuel Stark („P&S Metalltechnik“). Prie jo bandė prisijungti V. Lašinis, bet nesėkmingai. Netrukus pagrindinė grupė keturis bėglius, tarp jų ir V. Lašinį, pavijo. Dar vėliau buvo pavytas ir Vokietijos dviratininkas.

V. Lašinis antrajame tarpiniame finiše (32,5 km) buvo trečias, o trečiajame (125 km) – antras. Už tai jam atiteko trys premijinės sekundės. Venantas laimėjo vieną specialų tarpinį finišą, o dar dviejuose buvo trečias.

Dėl premijinių sekundžių V. Lašinis bendrojoje įskaitoje pakilo į penktą vietą. Jis nuo lyderio atsilieka 7 sek. R. Adomaitis (+10 sek.) yra 30-as. Venantas taškų klasifikacijoje yra taip pat penktas (8 tšk.).

REZULTATAI

Penkių etapų lenktynėse, kurios baigsis šeštadienį, dalyvauja 110 dviratininkų iš 13 šalių. Trečiadienį dviratininkai turės įveikti 148 km ilgio etapą.