Venantas Lašinis UCI lenktynėse Lenkijoje – 13-as

Lenkijoje surengtose 62-osiose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Dookola Mazowsza“ (UCI II kategorija) Lietuvos rinktinės ir „Klaipėdos“ komandos narys Venantas Lašinis užėmė 13-ą vietą.

Venantas Lašinis. Foto: Tomas Gaubys

Nugalėjo ir 40 pasaulio reitingo taškų pelnė 22 metų lenkas Stanislaw Aniolkowski („CCC Development“). V. Lašinis nuo nugalėtojo atsiliko 32 sek. Pasaulio reitingo taškų surinko 1–10 vietas užėmę dviratininkai.

Rojus Adomaitis (+4.19) užėmė 32-ą, Justas Beniušis (+4.22) – 37-ą, o Mantas Januškevičius (+4.27) – 50-ą vietas. Aristidas Kelmelis, Rokas Kmieliauskas ir Denas Masiulis lenktynių nebaigė.

Lenktynes, kurias sudarė prologas ir trys etapai, pradėjo 130 dviratininkų iš 15 šalių ir 21 komandos. Klasifikuoti 95 dviratininkai.

Geriausio sprinterio klasifikacijoje V. Lašinis iškovojo trečią, o jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje (86 dalyviai) – penktą vietas. 13-as tarp jaunimo buvo R. Adomaitis, o 16-as – J. Beniušis.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė devintą vietą.

Paskutinį, trečiąjį, etapą šeštadienį laimėjo ir lenktynių nugalėtoju tapo S. Aniolkowski. Jis 164,7 km nuvažioavo per 3 val. 26 min. 34 sek. (vid. greitis – 47,839 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-19 vietas užėmusiems dviratininkams. V. Lašinis finišavo 12-as.

M. Januškevičius klasifikuotas 42-as, R. Adomaitis – 55-as, o J. Beniušis – 86-as. 28-92 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 3 min. 51 sek.

V. Lašinis laimėjo ketvirtąjį (49,3 km) ir dešimtąjį (149,2 km) sprintus, o pirmajame sprinte (3,2 km) trečias buvo R. Adomaitis.